Aplikacja przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny

by Małgorzata Kijowska
Aplikacja przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny

na

UWAGA: jeśli chcesz wpisać wartość ułamkową (po przecinku) nie wpisuj przecinka lecz kropkę – na przykład: 1.3 a nie 1,3.

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny to aplikacja, która pomoże w przeliczeniu miar i wag popularnych produktów spożywczych.

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny postanowiłam dodać na blog dlatego, że czasami sama szukam przeliczników. Zdarza mi się, że przygotowując jakiś przepis zapisuję sobie “szklanka”, “2 łyżki” i tak dalej… Potem, kiedy siadam i opisuję to na blogu, szukam przeliczników, aby Wam podać jakoś sensownie ilości. Czasami ja sama korzystam z przepisów z innych blogów czy z książek, a w nich miary i wagi podawane są bardzo różnie.

Co robić, kiedy składniki podane są w gramach, a pod ręką nie ma wagi?

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny służy Wam pomocą! Przeliczycie sobie najczęściej używane produkty z gramów na szklanki, z łyżeczek na mililitry czy jeszcze w innej konfiguracji. Do kalkulatora dodałam zdecydowaną większość najbardziej popularnych produktów spożywczych, jakich używamy w naszych kuchniach.

Jak korzystać z aplikacji przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny?

  • Wybierz interesujący Cię produkt – kiedy klikniesz, rozwinie Ci się lista wyboru.
  • Poniżej wpisz ilość i wybierz miarę, jakiej używasz.
  • Pozostanie Ci już tylko z prawej strony wybrać z listy miarę, na którą chcesz przeliczyć.
  • Naciśnij przycisk PRZELICZ, a zobaczysz wynik.
  • Jeśli chcesz przeliczyć niepełne jednostki, na przykład 1 i 1/2 szklanki na gramy, wpisuj wartości dziesiętne nie po przecinku, ale po kropce – zamiast 1,5 wpisz 1.5

Czy muszę przechodzić za każdym razem na stronę przelicznika?

Nie, nie musisz za każdym razem wychodzić z przepisu i przechodzić na stronę z przelicznikiem. Pod każdym przepisem również umieszczę aplikację, przy pomocy której będzie można od razu wszystko przelicz. W związku z tym, że tę opcję będę musiała dodawać ręcznie i oddzielnie do każdego wpisu, nie od razu wszystkie przepisy będą ją posiadały. Oczywiście każdy nowy pojawi się już kompletny z aplikacją.

Aplikacja jest świeża i może tak się zdarzyć, że coś nie zadziała tak, jak powinno. W takim przypadku proszę o informację w komentarzu do dowolnego wpisu, w wiadomości na blogowym Facebooku lub po prostu o maila. Gdyby brakowało jakiegoś produktu, także piszcie, dodam.

Aplikacja powstała specjalnie dla czytelników bloga daylicooking.pl Stworzyła ją jak zawsze niezawodna ekipa Opiekun Bloga.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Newenglandblog.pl
10 miesięcy temu

Bardzo przydatna aplikacja. Chętnie przetestuję.

Anna Sypula
Anna Sypula
10 miesięcy temu

Super

Wędrówki po kuchni
Wędrówki po kuchni
10 miesięcy temu

Taki kalkulator w kuchni jest bardzo potrzebny i wiele osób z pewnością z chęcią skorzysta 🙂

Paulina Kwiatkowska
10 miesięcy temu

Super, gratuluję takiej aplikacji, na pewno będzie przydatna.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x