Aplikacja przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny

by Małgorzata Kijowska
Aplikacja przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny

na

UWAGA: jeśli chcesz wpisać wartość ułamkową (po przecinku) nie wpisuj przecinka lecz kropkę – na przykład: 1.3 a nie 1,3.


Jak przeliczać drożdże?

25 g świeżych drożdży = 7 g suszonych drożdży = 5 g drożdży instant

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny to aplikacja, która pomoże w przeliczeniu miar i wag popularnych produktów spożywczych.

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny postanowiłam dodać na blog dlatego, że czasami sama szukam przeliczników. Zdarza mi się, że przygotowując jakiś przepis zapisuję sobie „szklanka”, „2 łyżki” i tak dalej… Potem, kiedy siadam i opisuję to na blogu, szukam przeliczników, aby Wam podać jakoś sensownie ilości. Czasami ja sama korzystam z przepisów z innych blogów czy z książek, a w nich miary i wagi podawane są bardzo różnie.

Co robić, kiedy składniki podane są w gramach, a pod ręką nie ma wagi?

Przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny służy Wam pomocą! Przeliczycie sobie najczęściej używane produkty z gramów na szklanki, z łyżeczek na mililitry czy jeszcze w innej konfiguracji. Do kalkulatora dodałam zdecydowaną większość najbardziej popularnych produktów spożywczych, jakich używamy w naszych kuchniach.

Jak korzystać z aplikacji przelicznik kulinarny – kalkulator kuchenny?

  • Wybierz interesujący Cię produkt – kiedy klikniesz, rozwinie Ci się lista wyboru.
  • Poniżej wpisz ilość i wybierz miarę, jakiej używasz.
  • Pozostanie Ci już tylko z prawej strony wybrać z listy miarę, na którą chcesz przeliczyć.
  • Naciśnij przycisk PRZELICZ, a zobaczysz wynik.
  • Jeśli chcesz przeliczyć niepełne jednostki, na przykład 1 i 1/2 szklanki na gramy, wpisuj wartości dziesiętne nie po przecinku, ale po kropce – zamiast 1,5 wpisz 1.5

Czy muszę przechodzić za każdym razem na stronę przelicznika?

Nie, nie musisz za każdym razem wychodzić z przepisu i przechodzić na stronę z przelicznikiem. Pod każdym przepisem również umieszczę aplikację, przy pomocy której będzie można od razu wszystko przelicz. W związku z tym, że tę opcję będę musiała dodawać ręcznie i oddzielnie do każdego wpisu, nie od razu wszystkie przepisy będą ją posiadały. Oczywiście każdy nowy pojawi się już kompletny z aplikacją.

Aplikacja jest świeża i może tak się zdarzyć, że coś nie zadziała tak, jak powinno. W takim przypadku proszę o informację w komentarzu do dowolnego wpisu, w wiadomości na blogowym Facebooku lub po prostu o maila. Gdyby brakowało jakiegoś produktu, także piszcie, dodam.

Aplikacja powstała specjalnie dla czytelników bloga daylicooking.pl Stworzyła ją jak zawsze niezawodna ekipa Opiekun Bloga.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Newenglandblog.pl
2 lat temu

Bardzo przydatna aplikacja. Chętnie przetestuję.

Anna Sypula
Anna Sypula
2 lat temu

Super

Wędrówki po kuchni
Wędrówki po kuchni
2 lat temu

Taki kalkulator w kuchni jest bardzo potrzebny i wiele osób z pewnością z chęcią skorzysta 🙂

Paulina Kwiatkowska
2 lat temu

Super, gratuluję takiej aplikacji, na pewno będzie przydatna.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x