Festiwal Czekolady WeForm to wydarzenia organizowane w polskich miastach, które mają na celu promocję najwyższej jakości czekolady.
Podczas wydarzeń producenci czekolady i słodyczy zarówno z Polski jak i z zagranicy, prezentują swoje najlepsze wyroby. Na wielbicieli czekają stoiska wypełnione smakami, kolorami i kształtami – a wszystko to pełne najlepszej czekolady! Przed wejściem na wydarzenie można zobaczyć ziarno kakaowca, od którego przecież wszystko się zaczęło.
Jakie atrakcje czekają na gości Festiwalu Czekolady WeForm?
Nie jest tajemnicą, że czekolada przyciąga wszystkich: dzieci i dorosłych. Każdy może wziąć udział w pokazach mistrzów cukiernictwa, a dzieci w warsztatach cukierniczych. Konkurs Tortów i Małych Form dla amatorów zachwyca jadalnymi arcydziełami sztuki cukierniczej.
Szczególnym punktem wydarzenia jest społeczna akcja „Oddaj krew za torbę słodyczy”. Honorowi dawcy krwi zostaną obdarowani czekoladami i słodyczami od najlepszych marek. Wawel, TAGO, Super Krówka, Cocoa, a w tym roku Pszczółka Fabryka Cukierków – to oni w słodki sposób podziękują za dar, którego nie da się kupić, czyli za krew oddawaną przez wielu ludzi dla innych, potrzebujących.
Najbliższe Festiwale Czekolady odbędą się w Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.festiwal-czekolady.pl oraz na facebookowej stronie wydarzenia https://www.facebook.com/agencjaweform/
Dlaczego zaangażowałam się w promowanie tej akcji?
Widok igły i strzykawki zawsze bardzo mnie stresował. No dobrze, powiem wprost: to nie był tylko stres, ale strach na granicy paniki. Standardowe pobieranie krwi urastało do czegoś trudnego i napawało lękiem. Jednak kilka wydarzeń w moim życiu zmieniło moje podejście, a w nowy rok weszłam pierwszy raz w życiu z postanowieniami. Jednym z nich było oddawanie krwi. Dotrzymałam tego postanowienia i pierwszy raz w życiu oddałam krew.
Myślę, że w wielu przypadkach potrzebujemy zetknąć się z chorobą, która wymaga przetoczenia krwi. Musimy poczuć na własnej skórze lęk o życie swoje lub kogoś bliskiego. Dopiero wtedy rozumiemy, że to nie jest pusty slogan, że krew ratuje życie, że nie da się jej zastąpić czymś sztucznie wyprodukowanym. Tak było właśnie w moim przypadku…i chyba nie tylko w moim.
Jak wygląda oddawanie krwi i czy każdy może to zrobić?
Najogólniej mówiąc trzeba być zdrowym. Szczegółowe informacje można uzyskać w każdej stacji krwiodawstwa lub na stronie internetowej. Bezpośrednio przed pobraniem krwi wypełnia się kwestionariusz, w którym odpowiada się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, przebytych chorób i dolegliwości. Nawet jeśli nie mamy pewności, czy nasza krew nadaje się do oddania, ten kwestionariusz wszystko wyjaśni.
W dniu oddania krwi, najlepiej na około 2 godziny przed, należy zjeść lekki posiłek i absolutnie nie unikać go. Niech Wam nie przyjdzie do głowy na oddanie krwi udawać się na czczo. Trzeba być także dobrze nawodnionym. Dla organizmu jest to spory wydatek energetyczny, nie wolno o tym zapominać.
Bezpośrednio przed oddaniem krwi robione są jej badania, a także odbywa się wywiad lekarski wraz z pomiarem ciśnienia i naszej wagi. Dopiero wtedy, jeśli wszystko jest w porządku, przechodzi się do sali, w której znajdują się stanowiska do oddawania krwi. Dodatkowo pobiera się do osobnego woreczka krew, która przechodzi badanie wykrywające ewentualne wirusy.
Cały proces oddawania krwi trwa maksymalnie kilkanaście minut i jest naprawdę niemal bezbolesny.
Jeśli mieszkasz blisko wydarzenia, to zapraszam Cię z całego serca na wydarzenie. Podziel się tym, co masz najcenniejszego. Podziel się krwią. Jej nie można wyprodukować w zakładach farmaceutycznych, a jest tym, co ratuje nie tylko zdrowie, ale i życie. I naprawdę nie jest to banał.
Gdzie i kiedy odbędą się Festiwale Czekolady WeForm
Lublin 15-16 lutego
Łódź 29 lutego – 1 marca
Katowice 7-8 marca
Kraków 21-22 marca
Bielsko-Biała 27-29 marca
Sandomierz 11-13 września